Odchyt zvířat

Dne 3.7.2019 v 9.00 hodin byl v Zadním Arnoštově odchycen pes. 
Jedná se o fenu – křížence, bílo -  hnědé barvy, – stáří cca 2 roky.
Pes byl následně umístěn do sanitárního kotce MP.
Pro více informací kontaktujte Městskou policii Jevíčko.


 

Dne 20.03.2019 v 18.30 hodin, v Jevíčku, prostoru Žlibek provedli strážníci MP Jevíčko, odchyt volně pobíhajícího psa.

– jedná se o velké plemeno světlé barvy, pohlaví – fena, pes je bez identifikačních známek.

Pes je umístěn v odchytovém kotci MP Jevíčko.

Miroslav Zemánek
strážník MP


 

OBČANY JEVÍČKA A OKOLNÍCH OBCÍ ŽÁDÁME O POMOC

při hledání majitele psa – kterého někdo záměrně uvázal u stromu za mostem – ve směru z Jevíčka na obec Bělá u Jevíčka – Smolná. Pes měl na sobě vodící postroje a kožený náhubek.

Vystresovaného a vysoce agresivního psa zajistila hlídka MP Jevíčko a následně jej předala do psího útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Majitel na předmětné místo uvázal z důvodu toho, aby se psa zbavil. Pes byl hladový i žíznivý a celou situací silně vystresovaný.

Níže uvedené fotografie ukazují psa na místě nálezu. Poznáváte ho? Nevšimli jsem si, že by někdo z vašeho okolí (např. soused) měl takového psa a již ho nemá?

PROSÍM O VEŠKERÉ INFORMACE, KTERÉ BY MOHLY VÉST K NALEZENÍ MAJITELE. INFORMACE PŘEDEJTE MĚSTSKÉ POLICI JEVÍČKO – MOBIL: 735177541 nebo 733530156, případně e-mailem: mpolicie@jevicko.cz.


 

Dnešního dne, tj. 03.03.2019 v 07.45 hodin, v katastru obce Zadní Arnoštov, provedli strážníci MP Jevíčko, odchyt volně pobíhajícího psa.

- jedná se o černého labradora, pohlaví - pes, stáří cca 10 let - pes je bez identifikačních známek či čipování, na krku má starší kožený obojek. Zdravotní stav je odpovídající jeho věku - srst mírně zanedbaná.

V nedávně době pes prodělal veterinární zákrok - pravděpodobně odběr krve (vyholené místo na pravé přední tlapce)

Pes je umístěn v odchytovém kotci MP Jevíčko, která vám zároveň poskytne bližší informace - tel.: 464620502 nebo 733530145.

Mgr. Bc. Dušan Tejkal, velitel MP


 

Dne 05.02.2019 v dopoledních hodinách byl provedli strážníci MP Jevíčko, na žádost starosty OÚ Bělá u Jevíčka, zajištění volně pobíhajícího psa, který byl dne 03.02.2019 nalezen mezi obcemi Bělá u Jevíčka – Smolná.

- jedná se o křížence, pohlaví - pes, zbarvení černo hnědé, stáří cca 6 měsíců - pes je bez identifikačních známek či čipování, bez obojku. Zdravotní stav je dobrý, pes je mírně podvyživený.

Bližší informace podá MP Jevíčko, případně zástupce OÚ Bělá u Jevíkča.

Mgr. Bc. Dušan Tejkal, velitel MP


 

Dne 21.11.2018 byl v obci Víska u Jevíčka odchycen pes kříženec šedé barvy menšího plemene.


 

Dne 10.09.2018 v 15.00 hodin, byl hlídkou Městské policie Jevíčko zajištěn – odchycen pes – afgánský chrt, bílé barvy – bez obojku a identifikačních známek. 

Pejsek byl odchycen na ul. Biskupická v Jevíčku a v současné době je umístěn v městském kotci. Pro více informací kontaktujte Městskou policii Jevíčko.


 

Dne 19.08.2018 ve 12.00 hodin, v katastru obce Zadní Arnoštov, byli hlídkou MP Jevíčko odchyceni - zajištěni volně pobíhající psi, kříženci - pravděpodobně border kolie, malé či střední velikosti. Jedná se o pejska a fenku. Pejsek má na krku modrý obojek, fenka obojek růžový.
Pejsci jsou umístěni v městském odchytovém kotci. Pro více informací kontaktujte Městskou policii Jevíčko.
 


 

Dne 10.06.2018 v 17.00 hodin, v lesním porostu v katastru obce Bělá u Jevíčka - část Smolná, byl hlídkou MP Jevíčko, na žádost Policie ČR OOP Moravská Třebová, zajištěn pes - hnědý krátkosrstý kříženec střední velikosti, stáří cca 12 - 15 měsíců

Zdravotní stav pejska - dobrý, bez viditelných zranění. Pejsek je vychovaný. Pejsek měl na krku obojek modré barvy a vodítko šedo-černé barvy, které bylo omotáno okolo stromu a znemožňovalo mu další pohyb. 

Pejsek je umístěn v městském odchytovém kotci. Pro více informací kontaktujte Městskou policii Jevíčko.


 

Z neděle 3. 6. 2018 na pondělí 4. 6. 2018 se zaběhnul pes. Rasa-kříženec, staří 4 roky, barva-světlé rezavá, výška psa cca 40cm, slyší na jméno Max, pes je vychovaný, na krku má červený puntíkovaný obojek. Majitel nabízí finanční odměnu za nález psa.

Veškeré informace směřujte na telefonní číslo 739 294 809


 

Dne 24.05.2018 v 15.00 hodin, byl v obci Zadní Arnoštov, zajištěn volně pobíhající pes - kříženec, černé barvy s hnědým zbarvením na tlapkách, náprsence a na hlavě - stáří cca 2 roky.

Zdravotní stav pejska - dobrý, bez viditelných zranění. Pejsek je vychovaný. Zajištěn byl bez vodítka a identifikačních známek, na krku obojek proti parazitům (klíšťata, blechy). 

Pejsek je umístěn v městském kotci. Pro více informací kontaktujte Městskou policii Jevíčko.


 

Dne 03.02.2018 v 19.00 hodin, byl na služebnu Městské policie Jevíčko předán nalezený pes - jezevčík, hnědé barvy - krátkosrstý, s bílou náprsenkou - stáří cca 2 roky. Zdravotní stav pejska - velmi dobrý, bez viditelných zranění. Pejsek je vychovaný. Zajištěn byl bez vodítka a identifikačních známek. 
Pejsek je umístěn v městském kotci. Pro více informací kontaktujte Městskou policii Jevíčko.


 

Dne 29.12.2017 ve 20.30 hodinách, byl v Jevíčku - na ul. Třebovská - křižovatka s ulicí U Cihelny, nalezen kříženec malého plemene - pravděpodobně hrubosrstého jezevčíka, světlehnědého zbarvení, stáří cca 5 - 7 let. Pejsek má na krku červený látkový obojek se známkou o povinné vakcinaci z roku 2016.

V současné době je pejsek v péči Městské policie Jevíčko, která vám v případě potřeby poskytne bližší informace.
 


 

Dne 15.11.2017 v dopoledních hodinách se objevil v obci Bělá u Jevíčka zatoulaný pes – kříženec střední rasy. Majitel se může ozvat na telefon: 461 325 624 OÚ Bělá u Jevíčka nebo 732328715 pí. Bubeníková. Informace Vám podá i Městská policie Jevíčko.


 

Dne 14.11.2017 v 9.50 hod byl u  Penny Marketu na ulici Brněnská v Jevíčku odchycen volně pobíhající pes. Jedná se se o psa menšího plemene stáří 3-5 let, křížence, světle hnědé barvy s hnědým obojkem bez známky. Bližší informace vám poskytnou strážníci Městské policie Jevíčko.


 

Dnešního dne, tj. 08.11.2017 v době okolo 13.45 hodin, byl v Zadním Arnoštově, nalezen kříženec malého plemene, pravděpodobně bišonka – jedná se pejska, stáří cca 3 – 5 let, bílo-hnědého zbarvení. Na krku měl modrý látkový obojek s barevným vzorem. Pejsek byl nalezen ve velice zbídačeném stavu a zanedbaném stavu.

V současné době je pejsek v péči veterinárního lékaře. Bližší informace vám poskytnou strážníci Městské policie Jevíčko.


 

Opuštění – odhození kocourci…..
Ke konci minulého týdne, přibližně ve čtvrtek 19.10.2017, byli na poli na kraji Jevíčka, nalezeni tito dva kocourci. Jedná se o odrostlá koťata, která jsou v současné době umístěna ve veterinární ordinaci MVDr. Kouřilové.  
Touto cestou hledáme pro kocourky nové majitele, kteří by se o ně postarali lépe než ti předchozí. 


 

Dne 12. 10. 2017 byl v Jevíčku, na Palackého náměstí, nalezen zrzavý kocourek. Bližší informace Vám budou sděleny na Městské policii Jevíčko.  


 

Dne 12. 10. 2017 byla v Jevíčku, na ul. Mackerleho - Vrchlického, nalezen kocour bílé barvy s černými skvrny, stáří  je cca 4 měsíce. Bližší informace Vám budou sděleny na Městské policii Jevíčko. 


 

V pondělí, tj. 2. 10. 2017 v dopoledních hodinách, na ul. Okružní I v Jevíčku, si hlídka MP povšimla volně pobíhajících pejsků – yorkšírů. Jede z pejsků z místa utekl, druhého pak hlídka odchytla a umístila na služebnu MP. Jednalo se o čtyřletou fenku, která utekla majitelce poté, co špatně zavřela dveře od domu. Druhý z pejsků se domů vrátil sám. Fenku jménem Jůlie si s radostí převzala její majitelka zpět. (foto přílohou)


 

Dne 22.09.2017 v dopoledních hodinách byl na MP Jevíčko oznámen nález 4 štěňat, které neznámý člověk „vyhodil“ v lese v katastru obce Mařín. Jednalo se o 3 fenky a 1 pejska. Jednalo se o křížence pravděpodobně jezevčíka, černé barvy, stáří cca 6 – 8 týdnů. I přesto, že byla štěňata vyhládlá a žíznivá, byla v dobré kondici. 

Dotyčný občan, můžeme s čistým svědomím říci spíše „lidská hyena“, si předmětné místo v lese nevybral náhodou. Jelikož se nejednalo o frekventované místo, byl si jist, že jej při tomto aktu nikdo neuvidí, štěňata na kraji lesa odložil a zanechal je tam na pospas osudu. Nebýt pozornosti traktoristy, který si jich všiml a věc oznámil na MP Jevíčko, neměla by štěňata šanci ve volné přírodě přežít.  

Vzhledem k jejich věku nemohla být štěňata umístěna v kotci MP Jevíčko, ale byla převezena do Útulku pro psy - Zelené Vendolí.

V případě že někdo zná informace vedoucí k majiteli štěňat, může se (i anonymně) obrátit na strážníky MP Jevíčko – tel.: 464620502, MT: 735177541 nebo 735177542, e-mail: mpolicie@jevicko.cz, a tuto informaci nám sdělit.


Odchyt zvířat

Městská policie Jevíčko provádí nejen odchyt toulavých a opuštěných zvířat, ale také sběr a neškodné odstraňování kadáverů zvířat v zájmovém chovu, a to na základě povolení Krajské veterinární správy – Státní veterinární správy pro Pardubický kraj.

V této rubrice najdete fotografie zvířat nalezených a odchycených strážníky MP Jevíčko. Odchyt provádějí odborně vyškolení strážníci na katastrálním území města Jevíčko, a dále v katastru Zadního Arnoštova, Mařína a Lípy, a to za použití odchytových pomůcek, kterými městská policie disponuje (odchytová tyč, odchytová síť, odchytové rukavice a přepravní klec).

Po provedeném odchytu pak strážníci zajistí převoz zvířete k veterinárnímu ošetření, včetně zjištění, zda předmětné zvíře není očipované. V případě, že se zjistí majitel zvířete, je neprodleně vyzván městskou policií k jeho vyzvednutí. V opačném případě je zvíře umístěno do odchytového kotce. Následně se informace o nálezu a odchytu zvířete předá na Turistické informační středisko města Jevíčka, které zajistí vyhlášení relace o nálezu zvířete městským rozhlasem, a dále věc zveřejní na stránkách města.   

V případě, že se ve lhůtě do 5 dnů o zvíře jeho majitel nepřihlásí, zvíře je převezeno do Záchranné stanice volně žijících zvířat Zelené Vendolí, případně do psího útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem.

Vzhledem k tomu, že Městská policie Jevíčko nemá nepřetržitou službu, řeší některé případy prostřednictvím telefonického spojení (GSM brána: +420735177541 nebo +420735177542), a to poskytnutím rad a konkrétních pokynů, jak v dané věci postupovat. V případě, že zvíře ohrožuje život a zdraví osob nebo je-li ohrožen život a zdraví zvířete, neváhejte zavolat tísňovou linku Policie ČR – 158.
 

Provedené odchyty

Od začátku vzniku Městské policie Jevíčko byl proveden odchyt volně pobíhajících psů a zatoulaných koček celkem 15krát, a to 11 psů a 4 kočky. V některých případech se podařilo zjistit jejich majitele, případně jim zajistit majitele nové. V ostatních případech zajistila MP Jevíčko umístění zvířat do výše uvedených útulků.